Projekty

MĘŻCZYŹNI SĄ Z ESPRESSO, KOBIETY Z LATTE – raport z badań

18.06.2011

Dla marki MK Cafe opracowaliśmy wyniki badań OGÓLNOPOLSKICH BADAŃ KAWOWYCH PREFERENCJI POLAKÓW i przygotowaliśmy medialne publikacje raportu pt. POLAKÓW KAWOWY PORTRET WŁASNY”. 

W Ogólnopolskim Badaniu Kawowych Preferencji Polaków, przeprowadzonych przez markę MK Cafe, wzięło udział prawie 19.000 osób. 51% badanych kobiet nie wyobraża sobie dnia bez „lekkiej kawy śniadaniowej z mlekiem” i dokładnie tyle samo mężczyzn (51%) – bez filiżanki mocnego espresso. Podział na kawę kobiecą – „mleczną i łagodną” i „męskie espresso” okazał się dominujący w wynikach Ogólnopolskiego Badania Kawowych Preferencji Polaków. 

Okazało się, że jesteśmy kawowymi tradycjonalistami i domatorami. Najchętniej pijemy kawę z mlekiem, na śniadanie, w ulubionym kubku i przy lekturze porannej prasy lub w towarzystwie laptopa. 

Co ciekawe nawet bardziej tradycyjni okazują się mężczyźni, częściej od kobiet pijący kawę  w domu, z klasycznej filiżanki! Kawę traktujemy bardzo osobiście i pijemy ją raczej sami ewentualnie we dwoje, głównie w domu lub w pracy, rzadziej w większym towarzystwie w kawiarni lub sieciowym cofee-shopie.  

Świat kawy nas interesuje i chcielibyśmy go poznać lepiej, chociaż dopiero otwieramy się na smakowe nowinki. W większości nie jesteśmy jeszcze ekspertami, ale doceniamy wiedzę i umiejętności prawdziwych profesjonalnych baristów. 

 


Partnerzy

re:public używa plików cookies. Więcej informacji Zamknij