Projekty

FALLING IN LOVE IN ITALY - Kalendarz Lavazza 2011

03.01.2011

Kolejny rok przygotowaliśmy polską promocję nowej edycji słynnego fotograficznego Kalendarza Lavazza na rok 2011. Zdjęcia do 19 już edycji stworzył Mark Seliger - amerykański fotograf gwiazd, a tematem sesji zatytułowanej „FALLING IN LOVE IN ITALY” było piękno „zakochiwania się” we Włoszech. Zdjęcia w ironiczny  i lekko surrealistyczny sposób pokazują sześć intymnych chwil, z udziałem Jej, Jego  i …kawy.

Lavazza za pomocą swojego kolekcjonerskiego kalendarza, po raz kolejny zdecydowała się opowiedzieć o tym, co jest ważnym elementem „włoskiego stylu”. Po włoskiej „sztuce, nauce i kuchni” (zdjęcia Annie Leibovitz w 2009) i włoskiej muzyce (zdjęcia Milesa Aldridge’a w 2010) przyszedł czas na „miłość po włosku”. Na zdjęciach na rok 2011, Seliger uchwycił romantyczny, zmysłowy nastrój spotkania zakochanych: symboliczne, wysmakowane piękno zakochiwania się w tym kraju, w którym wszystko jest sztuką - zwłaszcza w oczach zakochanej pary lub utalentowanego fotografa. 

Toskański krajobraz w samo południe, wysoki przypływ w wieczornej Wenecji, balkon Romea i Julii w Weronie, skaliste Faraglioni u wybrzeży Capri o poranku, magiczny nocny ogród we Florencji, historia miłosna w Neapolu - idealne tła, oddające rytm i harmonię malarskiej opowieści Seligera. Opowieści, w której artystyczne wizje łączą się z tak typową dla amerykańskiego fotografa cechą: talentem uchwycenia obiektywem szczególnego nastroju – a w tym przypadku też zmysłowości - pokazywanej sytuacji. 

 Lavazza do udziału w kalendarzowej sesji zaprosiła gwiazdorską parę - Olivię Wilde (piękną „Trzynastkę” z serialu „Dr. House”) i jej męża, reżysera muzyka - Tao Ruspoli, bohaterów zdjęcia na wyspie Capri. Pozostałe sześć zdjęć Kalendarza zdobią twarze modelek i modeli: Moniki Castillo, Enrique Palaciosa, Noot Seear, Cedrika Bihra, Liliany Dominguez, Alessandro Giallocosty, Violet Budd, Jeisy Chiminazzo i Ivana Olity.


Partnerzy

re:public używa plików cookies. Więcej informacji Zamknij